O mně...

Mgr Kudláček - Asistence na dornově metodě

     V rámci Dornovy metody PLUS jsem doporučeným terapeutem a asistuji na oficiálních kurzech vedených Zuzanou Prouzovou – Lehrmann a Josefem Púrym. Mohu tak nabídnout svým klientům autentické a vždy aktuální postupy neustále se zdokonalující metody.

     K této metodě mě přivedly vlastní zdravotní problémy během práce v laboratoři. Po vystudování oboru Fyzilologie, imunologie na Přírodovědecké fakultě v Brně mě totiž věda několik let živila, vyvíjel jsem náhrady kloubních chrupavek, vyráběl vakcíny a pracoval v diagnostice nádorů.

      Na rozdíl od vědeckých postupů mě Dornova metoda ukázala, že lze od zdravotních problémů pomoci relativně rychle a účinně a hlavně ji lze použít i preventivně, takže náhrady kloubích chrupavek pak nemusí být vůbec potřeba. Postupně jsem se tak vydal směrem holistického přístupu ke zdraví, kde kombinuji vědecké poznatky o fungování těla se znalostmi alternativní medicíny.

      Sám využívám ve své stravě principů makrobiotické a veganské/ vegetariánské stravy a léčivých účinků zelených potravin, což mi z velké části pomohlo zbavit se alergií, upravit zažívání i zmírnit únavu.

Mgr. Martion Kudlček - Zelený ječmen
Cesta rovnováhy - Mgr. Martin Kudláček

      A jaká je moje filozofie? Jsem přesvědčený, že zdraví je přirozený stav člověka! Zní to samozřejmě, ale v dnešní době je spíše tendence věřit, že nějaká ta nemoc či bolístka je vlastně běžná součást života. Zdraví tkví kromě genetických predispozic především ve vhodném prostředí, zdravé stravě, dostatku správného pohybu, psychické pohodě a energetické rovnováze. Důležité je si uvědomit, že nápravou těchto lze tělo uvést opět do rovnováhy – i když někdy za cenu určitých změn v životě. Nepovažuji ani jeden z výše uvedených vlivů za hlavní, důležitá je komplexnost! Proto se u každého člověka snažím řešit vždy více možných aspektů jeho tělesné disbalance. Zajímá mě především jeho pohybový aparát, neboť zdravý pohyb pozitivně ovlivňuje jak ostatní orgány, tak psychiku. Dále pracuji s klientem na posílení vnitřních orgánů, zlepšení stravování a vyladění energetického systému. Ač je mi spousta psychoterapeutických metod známých, přenechávám tyto fundovanějším. Mohu však nasměrovat.