O mně...

Mgr Kudláček - Asistence na dornově metodě

      Jsem terapeutem Dornovy metody Plus, cvičitelem SM systému, masérem a licencovaným trenérem kondičního běhu 1. třídy. Jsem také propagátorem bosé chůze a minimalistického obutí.

     V rámci Dornovy metody PLUS jsem doporučeným terapeutem a asistuji na oficiálních kurzech vedených Zuzanou Prouzovou a Josefem Púrym. Mohu tak nabídnout svým klientům autentické a vždy aktuální postupy neustále se zdokonalující metody.

     K Dornově metodě mě přivedly vlastní zdravotní problémy během práce v laboratoři. Po vystudování oboru Fyzilologie, imunologie na Přírodovědecké fakultě v Brně mě totiž věda několik let živila, vyvíjel jsem náhrady kloubních chrupavek, vyráběl vakcíny a pracoval v diagnostice nádorů.

      Na rozdíl od vědeckých postupů mě Dornova metoda ukázala, že lze od zdravotních problémů pomoci relativně rychle a účinně a hlavně ji lze použít i preventivně, takže náhrady kloubích chrupavek pak nemusí být vůbec potřeba. Postupně jsem se tak vydal směrem holistického přístupu ke zdraví, kde kombinuji vědecké poznatky o fungování těla se znalostmi alternativní medicíny.

      Sám využívám ve své stravě principů makrobiotické a veganské/ vegetariánské stravy a léčivých účinků zelených potravin, což mi z velké části pomohlo zbavit se alergií, upravit zažívání i zmírnit únavu.

Mgr. Martion Kudlček - Zelený ječmen
Cesta rovnováhy - Mgr. Martin Kudláček

      A jaká je moje filozofie? Jsem přesvědčený, že zdraví je přirozený stav člověka! Zní to samozřejmě, ale v dnešní době je spíše tendence věřit, že nějaká ta nemoc či bolístka je vlastně běžná součást života. Zdraví tkví kromě genetických predispozic především ve vhodném prostředí, zdravé a vyvážené stravě, dostatku správného pohybu i spánku, psychické pohodě a energetické rovnováze. Důležité je si uvědomit, že nápravou těchto lze tělo uvést opět do rovnováhy – i když někdy za cenu určitých změn v životě.

      Nepovažuji ani jeden z výše uvedených vlivů za hlavní, důležitá je komplexnost! Proto se u každého člověka snažím řešit vždy více možných aspektů jeho tělesné disbalance. Především mě ale zajímá pohybový aparát, neboť zdravý pohyb a držení těla pozitivně ovlivňuje jak vnitřní orgány a jejich fyziologické funkce, tak psychiku. Ač je mi spousta psychoterapeutických metod známých, přenechávám tyto fundovanějším. Mohu však nasměrovat.